Ačkoli se tarotové karty, jak je známe, zrodily ve středověku, není chybou považovat je za přímý derivát hieroglyfů v Thothově knize (sbírka 42 mýtických a prorockých svazků) nebo hledat analogie s 64 čínskými hexagramy obsaženými v I-ťingu (strážce starověké čínské moudrosti po více než 3000 let).
S tím, co bylo řečeno, se příběh „oficiálních“ tarotových karet, začal v severní Itálii v patnáctém století našeho letopočtu.
Na počátku 15. století se začal šířit zájem o hrací karty (možná jej přinesli egyptští mameluci), první herní předpisy a ve stejném období se milánský vévoda Filippo Maria Visconti rozhodl na počest narození syna objednat balíček karet s vyobrazením 16 božstev spojených s řeckým panteonem.
Původní tarotové karty z Itálie z roku 1400 neobsahovaly žádná čísla. Místo toho na nich byly jen obrázky a symboly.
Hry, které lidé s kartami hráli předtím, než se začaly používat k věštění, byly mnohem jednodušší a stačilo si zapamatovat, co obrázky znamenají. Většina lidí tehdy neuměla počítat, takže čísla byla zbytečná. Věštci přidali čísla později, když se průměrný uživatel s čísly lépe seznámil.
Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.
Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.
Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o tom, co to je esoterika nebo co a kdo je šaman a informace o pentagramu.