Chcete pleť bez vrásek? Heslo (nejen) na léto zní: 50 plus, 30 minus a neustálá ochrana!

Není žádnou novinkou, že vznik vrásek ovlivňuje několik faktorů našeho životního stylu. Jedním z nich, který ne vždy dokážeme ovlivnit, je však také sluneční záření.

I s opalovacím přípravkem s vysokým faktorem se opálíte určitě.
Netřeba zpochybňovat, že slunce k životu potřebujeme, je však třeba mít na mysli i to, že kromě benefitů přináší sluneční záření s UVA a UVB paprsky i množství negativ. Nehledě na hraniční podobu jejich dopadu (tedy vzniku melanomu a rakoviny kůže), na které bychom měli myslet v první řadě, je zde pak i dopad vizuální.

Opálená pokožka sice vypadá hezky ve spojení se světlým oblečením, působí s ní jaksi jemněji, krásněji, jenže to je efekt, který je lehce pomíjitelný. Pár let neopatrného zacházení se sluncem se podepisuje na naší tváři, krku, dekoltu, ale i zbytku těla. Důležité proto je uvědomit si, že pokožku je třeba chránit. Cestou jsou samozřejmě produkty s ochrannými faktory proti UVA a UVB paprskům.

Pokud někdo chce oponovat slovy, že to se přece potom neopálím, budeme rázně oponovat. Není to totiž pravda. I s opalovacím přípravkem s vysokým faktorem se totiž opálíte určitě, pleť bude tónovaná, pro někoho, kdo tráví na slunci více času, určitě nebude problém získat také bronzový odstín (záleží vždy na fototypu). Budete-li se však pravidelně natírat ochranným přípravkem a dodržovat důležité zásady, výsledkem bude i pleť dlouhodobě mladší.

Opalovací přípravky pomáhají k tomu, aby pleť chránily před vysušováním ze slunce či jejím poškozením slunečními paprsky, které se často projevuje v podobě pigmentových skvrn, znamének nebo prohloubením vrásek. Základem určitě je, abyste v případě obličeje (na kterém, co se vrásek týče, záleží ženám asi nejvíc), vysoký ochranný faktor.

Na trhu jsou produkty s různou úrovní ochrany. Podle nás je ideální ta, kde mluvíme o SPF 50+. Velmi vysoká solární ochrana je pro pokožku obličeje důležitá a má to také praktický důvod. „Vždy doporučuji nosit na tváři krém se SPF 50+. I proto, že málokterá z žen si opravdu nanese potřebné množství a nemáme-li na tváři přesnou dávku, jakou doporučují vědci a lékaři, a také krém pravidelně nereaplikujeme, dochází ke snížení ochrany. Představte si tedy, že to děláte s faktorem třeba 20. Ta ochrana je pak ještě menší,“ uvedla dermatoložka Michaela Blaško.

Kromě čísla 50 plus je důležité i další – 30 minus. Abychom byli přesnější, řeč je o nutnosti aplikace – ideální bychom měli opalovací krém nanést na pleť 30 minut před pobytem na slunci. To by si měly zapamatovat zejména dámy, které absolvují svoji kosmetickou rutinu na poslední chvíli před odchodem do práce.

Ano, do práce. Protože opalovací přípravek není jen „dovolenková“ záležitost. Zejména ochrana obličeje si ptá krém se SPF po celý rok, shodli se odborníci. Pokud tedy toužíte po mladší pleti, opalovák by u vás neměl chybět, jestli je léto či je zima. Nezapomínejte reaplikovat. Noste pokrývku hlavy a sluneční brýle s UV filtrem a určitě se vyhýbejte slunci v době, kdy je nejintenzivnější. Mezi 11:00 a 15:00 vyhledávejte stín.

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Praha má po letech butik Chanel, s ním také speciální místo na módní mapě světa! Prohlédněte si exkluzivní záběry

S počtem luxusních butiků a obchodů renomovaných značek se sousední Praha mohla bez problémů srovnávat se světovými metropolemi. Cosi však stále chybělo. Jedno z...

Ženy nevědí mnoho o pilulce po, přitom ji podle průzkumu každá pátá používá jako běžnou antikoncepci

Každá třetí Slovenka se v dotazníku přiznala, že musela sáhnout po nouzové antikoncepci, aby předešla neplánovanému otěhotnění, když se zapomněla chránit. Rozhodla se sama,...

Královna dlouhých blond vlasů? Nosí je i po 50-tce!

Ve filmu předvedla už desítky vizuálních proměn a jejich součástí byly například i účesy z krátkých vlasů. Ve skutečném životě si však oslavenkyně, slavná...

Obyčejná elektrická žehlička? Ta první znamenala skutečný převrat, i když vážila 7 kilogramů

Přestože žehlení je pro mnohé lidi otravnou činností, tato aktivita doprovází lidstvo již velmi dlouho. Používání plochých povrchů k vyhlazení tkanin a snížení jejich zmačkání...

Co nevíte o opalování, ale před létem byste určitě měli

Teploty ze dne na den rostou a mnozí už mají za sebou také první spálení. Přitom nás čekají letní vedra, během kterých je zásadní...