Chcete pleť bez vrásek? Heslo (nejen) na léto zní: 50 plus, 30 minus a neustálá ochrana!

Není žádnou novinkou, že vznik vrásek ovlivňuje několik faktorů našeho životního stylu. Jedním z nich, který ne vždy dokážeme ovlivnit, je však také sluneční záření.

I s opalovacím přípravkem s vysokým faktorem se opálíte určitě.
Netřeba zpochybňovat, že slunce k životu potřebujeme, je však třeba mít na mysli i to, že kromě benefitů přináší sluneční záření s UVA a UVB paprsky i množství negativ. Nehledě na hraniční podobu jejich dopadu (tedy vzniku melanomu a rakoviny kůže), na které bychom měli myslet v první řadě, je zde pak i dopad vizuální.

Opálená pokožka sice vypadá hezky ve spojení se světlým oblečením, působí s ní jaksi jemněji, krásněji, jenže to je efekt, který je lehce pomíjitelný. Pár let neopatrného zacházení se sluncem se podepisuje na naší tváři, krku, dekoltu, ale i zbytku těla. Důležité proto je uvědomit si, že pokožku je třeba chránit. Cestou jsou samozřejmě produkty s ochrannými faktory proti UVA a UVB paprskům.

Pokud někdo chce oponovat slovy, že to se přece potom neopálím, budeme rázně oponovat. Není to totiž pravda. I s opalovacím přípravkem s vysokým faktorem se totiž opálíte určitě, pleť bude tónovaná, pro někoho, kdo tráví na slunci více času, určitě nebude problém získat také bronzový odstín (záleží vždy na fototypu). Budete-li se však pravidelně natírat ochranným přípravkem a dodržovat důležité zásady, výsledkem bude i pleť dlouhodobě mladší.

Opalovací přípravky pomáhají k tomu, aby pleť chránily před vysušováním ze slunce či jejím poškozením slunečními paprsky, které se často projevuje v podobě pigmentových skvrn, znamének nebo prohloubením vrásek. Základem určitě je, abyste v případě obličeje (na kterém, co se vrásek týče, záleží ženám asi nejvíc), vysoký ochranný faktor.

Na trhu jsou produkty s různou úrovní ochrany. Podle nás je ideální ta, kde mluvíme o SPF 50+. Velmi vysoká solární ochrana je pro pokožku obličeje důležitá a má to také praktický důvod. „Vždy doporučuji nosit na tváři krém se SPF 50+. I proto, že málokterá z žen si opravdu nanese potřebné množství a nemáme-li na tváři přesnou dávku, jakou doporučují vědci a lékaři, a také krém pravidelně nereaplikujeme, dochází ke snížení ochrany. Představte si tedy, že to děláte s faktorem třeba 20. Ta ochrana je pak ještě menší,“ uvedla dermatoložka Michaela Blaško.

Kromě čísla 50 plus je důležité i další – 30 minus. Abychom byli přesnější, řeč je o nutnosti aplikace – ideální bychom měli opalovací krém nanést na pleť 30 minut před pobytem na slunci. To by si měly zapamatovat zejména dámy, které absolvují svoji kosmetickou rutinu na poslední chvíli před odchodem do práce.

Ano, do práce. Protože opalovací přípravek není jen „dovolenková“ záležitost. Zejména ochrana obličeje si ptá krém se SPF po celý rok, shodli se odborníci. Pokud tedy toužíte po mladší pleti, opalovák by u vás neměl chybět, jestli je léto či je zima. Nezapomínejte reaplikovat. Noste pokrývku hlavy a sluneční brýle s UV filtrem a určitě se vyhýbejte slunci v době, kdy je nejintenzivnější. Mezi 11:00 a 15:00 vyhledávejte stín.

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

(Ne)vkusní muži? Ženy mají jasno, tohle by už chlapi fakt měli přestat nosit…

V módě se meze nekladou, zvykne se mluvit. A módní trendy, které jsou v posledních dekádách opravdu pestré, to jen potvrzují. Přesto však existují...

Super tipy, jak zredukovat stres v každodenním životě

Práce, rodina, domácnost, každý den jsme vystaveni stresu, od kterého nemůžeme ubziknout kdesi do hor a meditovat. Na druhé straně všichni vědí, že stres...

Znáte druhy bolestí hlavy? Víme, jak se proti nim bránit

Bolest hlavy je masově rozšířená diagnóza, která potkala už každého. Avšak není bolest jako bolest a v závislosti na tom, která vás potrápí, je...

Zimní obuv – na co si dát pozor, aby vydržela dlouhá léta?

V zimě, zejména když trávíme hodně času venku, nám nohy mrznou mnohem rychleji, a to je nejrychlejší způsob, jak se nachladit. Existuje na to...

Jak dětem přibližovat téma odpadu a recyklování?

To, že odpad je poklad, současné dospělé generaci nikdo moc nepřízvukoval. Odpad z domácnosti je třeba třídit do vyhrazených nádob.Odpad je poklad a zejména recyklovatelná...