Praha má po letech butik Chanel, s ním také speciální místo na módní mapě světa! Prohlédněte si exkluzivní záběry

S počtem luxusních butiků a obchodů renomovaných značek se sousední Praha mohla bez problémů srovnávat se světovými metropolemi. Cosi však stále chybělo. Jedno z nejslavnějších módních jmen na planetě…

Od června už mohou nakupovat zákazníci luxusní značky Chanel také v Praze. Otevřeli tam butik s oděvy, doplňky a kosmetikou.
Francouzská značka Chanel patří mezi nejznámější a nejslavnější na světě. Ztělesňuje část módní historie, je kolébkou několika průlomových trendů v ženském šatníku, spojuje se se jmény dvojice legendárních designérů (Coco Chanelové a Karla Lagerfelda, ve kterých tvorbě úspěšně pokračuje Virginie Viard) a je také symbolem luxusu.

V seznamu mediálně nejpopulárnějších luxusních značek světa se Chanel pravidelně objevuje v první desítce a přítomnost na trhu je vlastně jakousi zárukou toho, že zákazník luxusního segmentu se v takové zemi (či městě) dočká jen toho nejlepšího. Od června to tedy platí už i pro stověžatou Prahu.

  1. června 2022 otevřel své dveře dokořán pro bohatou klientelu z Česka, ale i Slovenska a zahraničí nový butik, který se rozkládá na dvou podlažích a zaujímá plochu zhruba 360 metrů čtverečních. Přestože na příchod značky musel český zákazník čekat dlouhá léta, minimálně z hlediska vizuálního zážitku se to rozhodně vyplatilo.

Od června už mohou nakupovat zákazníci luxusní značky Chanel také v Praze. Otevřeli tam butik s oděvy, doplňky a kosmetikou.
Prostor, ve kterém se nacházejí nejnovější kolekce Virginie Viardové z linie ready-to-wear, vedle nich také šperky, hodinky, ikonické kabelky nebo vůně a kosmetické produkty, je zážitkem samým o sobě. Postaral se o to newyorský architekt a dlouholetý spolupracovník značky Peter Marino, který vytvořil ukázkovou fúzi modernity francouzského ateliéru napojenou na jeho klíčové vizuální kódy.

Obchod je tak vyzdoben v emblematické barevné paletě černé, bílé, béžové a zlaté, veškeré zařízení bylo vytvořeno na míru, přičemž se vedle sebe střídají mramorové podlahy, jemné měkké koberce a světlé tvídové tkaniny protkávané metalickými nitěmi na pohovkách a křeslech.

Jednou z dominant prostoru v budově postavené v art-deco stylu na vyhlášené Pařížské ulici (sídle množství dalších luxusních značek) je schodiště do druhého patra, které z levé strany obklopují zrcadlové panely ukládané jakoby do formy plisé. Na jedné straně vzdávají hold látce a materiálu, na druhé tak trošku odkazují na slavné schodiště, z jehož vrcholku kdysi Coco Chanel přihlížela na reakce zákaznic, když prezentovala vlastní kolekce.

Slavná módní a kosmetická značka Chanel se konečně ocitla také v Praze. V hlavním městě Česka otevřeli samostatný butik, který ve dvou patrech nabízí nejnovější oděvní kreace z pera designérky Virginie Viardové, doplňky, kabelky či obuv, ale také kompletní linii kosmetických výrobků a parfémů.
Již naprosto běžnou a nutnou součástí luxusních kamenných butiků jsou dnes i umělecká díla, která jistým způsobem reflektují ať už odkaz značky jako takové, případně navazují na konkrétní kolekci nebo linii. V případě pražského svatostánku luxusní francouzské módy je to například Torso od Johana Creten či socha Camelia od Shelter Serra.

První reakce klientely a pozvaných hostů, kteří se zúčastnili slavnostního otevření v Praze, zněli velmi povzbudivě, přímo až oslavně. Mnozí z nich mají totiž „v oku“ butiky Chanel ve více metropolích, například i té rakouské – nedaleko od Bratislavy. Z porovnávání podle mnoha Praha vychází vítězně. Prostor byl zpracován citlivě a přitom velmi efektně, voní novotou, ale zároveň se v něm dá vnímat přesně to, co zákazník značky Chanel očekává – tradice namixovaná s modernitou.

Exkluzivní záběry z prostorů butiku si můžete prohlédnout v naší galerii výše. V galerii dole najdete také ukázky z poslední kolekce Chanel Haute Couture.

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Pokud jste se narodili v těchto třech znameních, přitáhnete si k sobě přímo ďábelskou tchýni

Vztah těchto tří znamení zvěrokruhu k jejich tchýním je plný konfliktů a boje o moc. Tady jsou důvody! Vztah mezi nevěstou a tchyní nebývá jednoduchý...

Vyražte na piknik! Kouzelné hodování pod širým nebem, tady jsou inspirace

Krásné odpoledne či teplý večer pod širým nebem, užijte si jarní piknik! Co všechno potřebujete? Nepotřebujeme toho zase tolik. Jen mít své děti kolem sebe,...

5 chyb, které vám brání najít si dobrého chlapa

Najít si úžasného partnera na život, zábavu i do postele a pokud možno natrvalo, je sen každého člověka. Jenže ne vždy se sny protnou...

Dorty jako umělecká dílka! Takto vypadají

O krásné záběry na dorty pro své ratolesti se s fanoušky na Instagramu dělí mnohé známé maminky! Podívejte se na sladké „zázraky“. Koncem května slavila...

Život se přesouvá ven! Zpříjemněte si posezení na terase, prostřete si stůl na zahradě

Slunečné počasí přímo hraje grilování do karet a klidným chvílím v zahradě či na terase také. Při takových příležitostech se často setká celá rodina is...