Praha má po letech butik Chanel, s ním také speciální místo na módní mapě světa! Prohlédněte si exkluzivní záběry

S počtem luxusních butiků a obchodů renomovaných značek se sousední Praha mohla bez problémů srovnávat se světovými metropolemi. Cosi však stále chybělo. Jedno z nejslavnějších módních jmen na planetě…

Od června už mohou nakupovat zákazníci luxusní značky Chanel také v Praze. Otevřeli tam butik s oděvy, doplňky a kosmetikou.
Francouzská značka Chanel patří mezi nejznámější a nejslavnější na světě. Ztělesňuje část módní historie, je kolébkou několika průlomových trendů v ženském šatníku, spojuje se se jmény dvojice legendárních designérů (Coco Chanelové a Karla Lagerfelda, ve kterých tvorbě úspěšně pokračuje Virginie Viard) a je také symbolem luxusu.

V seznamu mediálně nejpopulárnějších luxusních značek světa se Chanel pravidelně objevuje v první desítce a přítomnost na trhu je vlastně jakousi zárukou toho, že zákazník luxusního segmentu se v takové zemi (či městě) dočká jen toho nejlepšího. Od června to tedy platí už i pro stověžatou Prahu.

  1. června 2022 otevřel své dveře dokořán pro bohatou klientelu z Česka, ale i Slovenska a zahraničí nový butik, který se rozkládá na dvou podlažích a zaujímá plochu zhruba 360 metrů čtverečních. Přestože na příchod značky musel český zákazník čekat dlouhá léta, minimálně z hlediska vizuálního zážitku se to rozhodně vyplatilo.

Od června už mohou nakupovat zákazníci luxusní značky Chanel také v Praze. Otevřeli tam butik s oděvy, doplňky a kosmetikou.
Prostor, ve kterém se nacházejí nejnovější kolekce Virginie Viardové z linie ready-to-wear, vedle nich také šperky, hodinky, ikonické kabelky nebo vůně a kosmetické produkty, je zážitkem samým o sobě. Postaral se o to newyorský architekt a dlouholetý spolupracovník značky Peter Marino, který vytvořil ukázkovou fúzi modernity francouzského ateliéru napojenou na jeho klíčové vizuální kódy.

Obchod je tak vyzdoben v emblematické barevné paletě černé, bílé, béžové a zlaté, veškeré zařízení bylo vytvořeno na míru, přičemž se vedle sebe střídají mramorové podlahy, jemné měkké koberce a světlé tvídové tkaniny protkávané metalickými nitěmi na pohovkách a křeslech.

Jednou z dominant prostoru v budově postavené v art-deco stylu na vyhlášené Pařížské ulici (sídle množství dalších luxusních značek) je schodiště do druhého patra, které z levé strany obklopují zrcadlové panely ukládané jakoby do formy plisé. Na jedné straně vzdávají hold látce a materiálu, na druhé tak trošku odkazují na slavné schodiště, z jehož vrcholku kdysi Coco Chanel přihlížela na reakce zákaznic, když prezentovala vlastní kolekce.

Slavná módní a kosmetická značka Chanel se konečně ocitla také v Praze. V hlavním městě Česka otevřeli samostatný butik, který ve dvou patrech nabízí nejnovější oděvní kreace z pera designérky Virginie Viardové, doplňky, kabelky či obuv, ale také kompletní linii kosmetických výrobků a parfémů.
Již naprosto běžnou a nutnou součástí luxusních kamenných butiků jsou dnes i umělecká díla, která jistým způsobem reflektují ať už odkaz značky jako takové, případně navazují na konkrétní kolekci nebo linii. V případě pražského svatostánku luxusní francouzské módy je to například Torso od Johana Creten či socha Camelia od Shelter Serra.

První reakce klientely a pozvaných hostů, kteří se zúčastnili slavnostního otevření v Praze, zněli velmi povzbudivě, přímo až oslavně. Mnozí z nich mají totiž „v oku“ butiky Chanel ve více metropolích, například i té rakouské – nedaleko od Bratislavy. Z porovnávání podle mnoha Praha vychází vítězně. Prostor byl zpracován citlivě a přitom velmi efektně, voní novotou, ale zároveň se v něm dá vnímat přesně to, co zákazník značky Chanel očekává – tradice namixovaná s modernitou.

Exkluzivní záběry z prostorů butiku si můžete prohlédnout v naší galerii výše. V galerii dole najdete také ukázky z poslední kolekce Chanel Haute Couture.

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Jak chutná léto? Jako jahodové chipsy! Máte-li přebytek ovoce, neváhejte

Sezóna jahod je tady! Co takhle vyzkoušet něco nového, co překvapí vás i vaši rodinu? Připravte si jahodové chipsy.Slyšeli jste už o jahodových chipsech? Křupavé...

Jak dětem přibližovat téma odpadu a recyklování?

To, že odpad je poklad, současné dospělé generaci nikdo moc nepřízvukoval. Odpad z domácnosti je třeba třídit do vyhrazených nádob.Odpad je poklad a zejména recyklovatelná...

Zimní obuv – na co si dát pozor, aby vydržela dlouhá léta?

V zimě, zejména když trávíme hodně času venku, nám nohy mrznou mnohem rychleji, a to je nejrychlejší způsob, jak se nachladit. Existuje na to...

Co nevíte o opalování, ale před létem byste určitě měli

Teploty ze dne na den rostou a mnozí už mají za sebou také první spálení. Přitom nás čekají letní vedra, během kterých je zásadní...

Znáte druhy bolestí hlavy? Víme, jak se proti nim bránit

Bolest hlavy je masově rozšířená diagnóza, která potkala už každého. Avšak není bolest jako bolest a v závislosti na tom, která vás potrápí, je...